Şimdiye kadar birçok ünlü yıldızın, Avrupa ve Hollywood sanatçılarının kullandığı ve formlarını korudukları gerçek yeşil kahvenin açıklanmasıyla gerçekleri ortaya çıkardı. Yapılan araştırmalar ve Doktor Öz’ün araştırmalarıyla etkilerinin gerçekliği de ispatlandı.

Yeşil kahvenin diğer kahvelerden farkı öğütülmemiş olmasıdır, böylelikle etkilerini yitirmemiştir. Tohumunda yer alan ve çekirdeğinde bulunan klorojenik asitin araştırmalar sonucunda birçok gıdadan daha fazla içerisinde barındırdığını doğruluyor. Yeşil kahve, Rubiaceae (kökboyasıgiller) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağacıdır. Diğer kahveler gibi kavrulmadığı için etkilerini yitirmemiştir. Bu nedenle de sizleri kısa sürede kalıcı ve kesin, sağlıklı zayıflatma ile formunuza kavuşturur. En belirgin etkileri; kafein ve klorojenik asit içermesi sayesinde yağ yakımını hızlandırır ve zayıflatır, vücutta bazal metabolizmayı hızlandırır, kalori yakımını hızlandırarak kilo kaybı sağlar ve çok yüksek antioksidan içermesi sebebiyle serbest radikallerin oluşturabileceği zararları önler.

Yeşil kahve aynı zamanda enerji verir ve vücuttaki halsizlik ile yorgunluğu alır. Şeker hastalığını azaltan etkisi vardır ve hipertansiyon hastaları üzerinde de iyileştirici etkileri bulunmaktadır. Günde 2 kez içmeniz gereken yeşil kahve, normal kahveler gibi kaynatılarak yapılmalı ve yemeklerden önce içilmelidir. Yeşil kahve ilaç ya da efervesan değildir. Bakanlıktan izinli olan bu ürün; aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütleri tarafından da desteklenmiştir. Şimdiye kadar çıkarılan kilo verme ürünleri arasında en sağlıklı ürün olan yeşil kahve, kavrulma işleminden geçirilmediği için etkilerini korumaktadır. Doktor Mehmet Öz ve Osman Müftüoğlu’nun da onayladığı ve yeşil kahvenin zayıflamaya yardımcı olduğuna dair destek verdikleri ürün, aşırı kilolu ya da obezite rahatsızlığı bulunan kişilerde de hızlandırdığı metabolizma sayesinde 8-13 kilo verdirebilmektedir.

Göbeğinizi rahatlıkla eritebilecek olan, sizleri yağlarınızdan ve selülitlerinizden kurtaracak olan yeşil kahve kullanan diğer ünlü isimler; Katty Perry, Justin Timberlake, Irina Shayk, Mila Kunis ve Sylvester Stallone’dur. Birçok ünlü ve şimdiye kadar yaklaşık 8,000,000 kullanıcı bulunan üründen herkes memnun kalmış ve kullanmayanlara da önermişlerdir. Yeşil Kahve Türkiye’de Gizem Özdilli ile tanıtıma sunulmuş ve satışı başlatılmıştır. Şimdilik reklam ve tanıtım amacıyla 1 adet kutusu 59TL’ye satılan yeşil kahvenin bir süre sonra fiyatının artacağı tahmin ediliyor. Basında ve medyada oldukça fazla ilgi gören yeşil kahve etkileri herkes için faydalı olacak.